środa, 30 września 2015

BEFORE & AFTER

Dużym zainteresowaniem cieszą się ostatnio posty o obróbce graficznej zdjęć. Ja raczej nie jestem jeszcze mistrzem photoshopa, jednak jakieś pojęcie w tym zakresie mam. Generalnie nie jestem zwolenniczką zaklinania rzeczywistości i takich obróbek, na których modelka jest potem nie do poznania. Ja stawiam raczej na zmianę kolorów i inne, nieinwazyjne dopieszczenia zdjęcia. Więcej przeczytać (i zobaczyć) możecie niżej, zapraszam! 
Jak już mówiłam, zazwyczaj nie ingeruje mocno w zdjęcia. Większość roboty wykonuję na etapie wywołania rawu w camera raw. Opieram się na ustawieniach podstawowych (ekspozycja, kontrast, balans bieli itp.) i zmianach w kolorach (HSL i kalibracja aparatu) 

Tutaj macie przykład jak wygląda zdjęcie surowe i po wywołaniu:


W samym photoshopie korzystam głównie z kolorów selektywnych (mogliście już zauważyć, że zieleń bardzo rzadko jest u mnie zielona - większość roślinności wpada zazwyczaj w niebieski lub żółty), krzywych i czasami balansu kolorów. Do tego oczywiście retusz niedoskonałości skórnych. W przypadku tego zdjęcia, poprawiłam też trochę koszulę, bo bardzo źle się ułożyła, a szkoda mi było tak zostawić zdjęcie. Zrobiłam to stemplem, troszkę na wariata, bo nie mam zielonego pojęcia jak to się powinno robić normalnie :D. Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie! 

Tu porównanie ponownie surowego rawu z efektem końcowym. 


Łapcie jeszcze kilka porównań zdjęć surowych ze zdjęciami po skończonej obróbce. 

Nikola:
Mateusz i Karolina
Luiza (TUTAJ całość):
 Na koniec mój ostatni eksperyment z sesji z 7 miesięczną Gabrysią. Od jakiegoś czasu marzyła mi się lewitacja na zdjęciach. Teorię powstawania takich zdjęć znam, jednak mimo wszystko, gdy przychodzi zderzenie z praktyką jest ciężko. Moja pierwsza próba z tym tematem wyszła niezmiernie żałośnie, śmiałyśmy się z Olą bardzo z mojego talentu obróbkowego. Gabrysia, siedząca w tej cudnej wanience udekorowanej balonami nakłoniła mnie jednak do kolejnej próby. Nie miałam jednak statywu, dlatego opcja ze zrobieniem dwóch zdjęć (samego tła oraz Małej w wanience) i sklejenie tych zdjęć w całość, odpadła. Tu też poleciałam kompletną prowizorką i po prostu przestemplowałam trawę w miejsce koszyka. Myślę jednak, że jak na pierwszy raz wyszło mi to całkiem nieźle ;) 
No i mały autodiss: ja po i przed obróbką ;)
 A wy na czym skupiacie się podczas obróbki? Chętnie poczytam komentarze! :) 

12 komentarzy :

 1. Ja tak samo jak Ty najbardziej się bawię kolorami, najczesciej kolorem selektywnym czy też po prostu całością barwy na zdjęciu :D Także nie lubię zbyt dużej też obróbki przy zdjęciu, dlatego tak samo - stawiam na poprawki skórne zazwyczaj tylko, wyostrzenie dodatkowe oraz poprawiam na pewno oczy :)
  Świetne zdjęcia a to zdjęcie małej Gabrysi w wanience - przepiękna lewitacja! *.*

  Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 2. zdjęcia po są genialne ! :) Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja skupiam się na tym, by zdjęcie było zbliżone albo takie samo jak moja wizja, choć w praktyce i tak wychodzi to całkiem inaczej zazwyczaj :) Dobre te zdjęcie z wanienką i diss na siebie mistrz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialnie wychodzi Ci przerabianie! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie przeerabiasz!
  Najczęściej baawie się zmianą kolorów, ale najważniejszy jest dla mnie koloryt skóry. Bardzo staram się,żeby był on jak najbardziej naturalny.
  Coo prawda u mnie na blogu jeszcze nie ma tych najnowszych zdjęć(boo dodaje od najstarszych), ale za niedługo będzie widać tą różnicee, także zaapraszam za niedługo na te nowości.
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolory zdecydowanie lepsze na zdjeciach po obróbce, takie ciepłe. A eksperyment cudowny, super Ci to wyszło! :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja kompletnie się na tym nie znam, zazwyczaj skupiam się na chłodnej kolorystyce i nic więcej. Efekt po są świetne! Pozdrawiam i zapraszam do siebie ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja zdjęcia obrabiam w Photoshopie i Lightroomie, ale jeszcze dużo mi brakuje do Ciebie :)
  W sumie dopiero teraz zauważyła, że faktycznie na Twoich zdjęciach praktycznie nie ma zieleni, ale efekty świetne! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. świetnie przerabiasz zdjęcia! Ja sie dopiero ucze ale uwielbiam jasne zdjęcia ;)
  http://devantlalentille.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń